Güncellenemeyen Pozları El ile Girmek

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  İşin Bilgileri > Yaklaşık Maliyeti Güncellemek > Yaklaşık Maliyeti Güncellemek (İş Kalemleri ile)) >

Güncellenemeyen Pozları El ile Girmek

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

 Henüz güncelleme yılına dönüştürülemeyen pozlar varsa (fiyatı sıfır olanlar, analizli olduğu halde analizi bulunamayanlar, ...) listelenip kullanıcı bilgilendirilir.

 Buradaki poz listesinin mevcut (Örnek: 2019) ve girilecek (Örnek: 2020) sütunları vardır.

 _Bullet Güncellenemeyen pozları inceleyin. Analizi eksik olduğu (bulunamadığı) için güncellenememiş olanlar varsa İşin Analizleri'nde analizlerini oluşturup fiyatlarını hesaplattırabilirsiniz.

 _Bullet El ile birim fiyat girmek isterseniz güncel birim fiyat sütununa yeni fiyatları girin.

 _Bullet Tamam düğmesi ile işlemi tamamlayın.

 _Bullet Burada fiyatı el ile girilen pozlar için İşin Birim Fiyatları'ndaki Fiyat Nereden? alanına Elle Girilen ifadesinin yazıldığını görün.

 "Yaklaşık Maliyeti Güncellemek" işlemi tamamlandığında, her bir poz için yapılan güncelleştirmenin ne olduğu İşin Birim Fiyatları'nda incelenebilir. Kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla yaklaşık maliyeti güncelleme işlemi yapıldığında İşin Birim Fiyatları'ndaki ilgili alanlar kendiliğinden görünür olur.

 clip0799

 "Yaklaşık Maliyeti Güncellemek" işlemi sonunda kendiliğinden işaretlenip görünür olan Birim Fiyat Yılı, Analizden Hesaplanan Fiyat, Ana BF Kitaplarındaki Poz/Fiyat Durumu ve Fiyat Nereden? sütunları, istenildiğinde Görünüm Ayarları'ndan Görünsün/Görünmesin olarak ayarlanabilirler.

Geri Dön