Ana Kitaplardan İşe Poz Eklemek

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  »Bu düzeyin üstünde bir konu yok.«

Ana Kitaplardan İşe Poz Eklemek

Return to chapter overview

 _Bullet clip0018 düğmesini tıklatın.

 

 _Bullet Açılan Birim Fiyat Kitapları penceresinde iki bölüm vardır. Solda seçilecek pozların olduğu bölüm, sağda ise çalışılacak yeşil defter, yaklaşık maliyet, metraj... gibi bir sayfa. Sol pencerede yer alan pozların hangi birim fiyat kitabına ait olacağı soldaki açılır pencereden yararlanarak belirlenir.

 

 _Bullet Aktarılacakların seçilmesi (işaretlenmesi) gerekir. İşaretleme seçenekleri Excel'de olduğu gibidir. İşaretlenen pozları sağ pencereye kopyalamak için; işaretli alan üzerinde tıklatılıp -bırakılmadan- sağdaki alana sürüklenir ve fare clip0356 işaretine dönüştüğünde bırakılır.

 

 _Bullet Taranmış (işaretlenmiş) poz satırlarının başında bulunan kutular koyu renkli olur.

 

 _Bullet Fare, bazı pencerelerde tıklatıp tarayarak satırları işaretleyebilir. Bu özelliği belirtmek için farenin şekli böyle pencerelerde kendiliğinden değişerek clip0357 şeklini alır.

 

 _Bullet Sol alttaki Birim Fiyat Yılı bilgisi bulunulan iş için tanımlanmış yıl olup istenilirse kullanıcı tarafından geçici olarak değiştirilebilir.

 

 clip0184

 

 _Bullet Bulunulan İş'e, kullanıcı tarafından Benim Pozlarım menüsünde daha önce hazırlanmış dosyalarının herhangi birinden de poz eklenebilir. Bunun için soldaki açılır pencerede en altta bulunan Benim Kitaplarım [???]) yazısından yararlanılır.

 

 _Bullet Benim Poz ve Analiz Dosyalarım penceresinde seçilmek istenen dosya adı üzerine çift tıklatın.

 

 _Bullet Seçilen dosya satırında onay imi clip0002 oluşur.

 

 _Bullet Listelenen pozlardan istenenler yukarıda anlatıldığı gibi aktarılır.

 

 

Adil Kullanım Hakkında Notlar:

_Bullet Yazılımın kurulum veya güncellenmesi ile elde edilen poz, birim fiyat, yapım şartı, endeks vb. gibi içerikler ürüne ait dokümanlarda belirtilen amaçlar dışında kullanılamaz.

_Bullet Yazılımın ürün açıklamalarında belirtilen amaçlar dışında kullanılması adil kullanım hakkının ihlalidir.

_Bullet Adil kullanım hakkı, uygulamada rastlanabilecek bir yaklaşık maliyet ve hakediş dosyasının en fazla değerleriyle sınırlıdır. (Örnek vermek gerekirse, Poz Ekle'me pencerelerinde 10 adetten fazla poz bir kerede eklenemez, ... gibi)

_Bullet Poz eklenilen pencerelerde bu yönde bir uyarı ile karşılaştığınızda, işlemin adil kullanım hakkının ihlali olmadığını düşünüyorsanız lütfen Oska'ya başvurunuz.

 

Geri Dön