Pozların Bilgilerini Yenilemek

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  »Bu düzeyin üstünde bir konu yok.«

Pozların Bilgilerini Yenilemek

Return to chapter overview

 _Bullet İşin Birim Fiyatları (veya Benim Poz Kitabım) penceresinde birim fiyatlarını ve diğer bilgilerini yeniden getirmek istediğiniz pozları işaretleyin.

 

 _Bullet Düzen>Pozların Bilgilerini Yenile-Değiştir (Seçililerin)>Ait Olduğu Ana BF Kitabından yazısını tıklatın.

 

 _Bullet Pencerede yılı belirleyip isteğe göre diğer seçenekleri işaretledikten sonra Yenile düğmesini tıklatın.

 

 _Bullet Seçtiğiniz pozların bilgileri ait oldukları kitaplardan yenilenecektir.

 

 _Bullet Seçtiğiniz pozlardan ait oldukları kitapta bulunamayanlar olursa bu durum bir uyarı penceresi ile gösterilir. Pencere kapatıldığında bu tür pozlar kırmızı ile gösterilirler. Ayrıca pencerenin görünümü "Ana BF Kitaplarındaki Poz/Fiyat durumu: Görünsün" seçeneği işaretlenmiş duruma gelir.

 

 clip0050

 

 _Bullet Listelenenler özel pozlarınız veya kullanımdan kaldırılan (güncel olmayan) kurum pozlarıdırlar.

 

 _Bullet Yanlış bir kitaba bağlanmış bir poz, istenilirse Düzen>Pozların Bilgilerini Yenile-Değiştir (Seçililerin)>Ait Oldukları Kitap Adı seçeneği kullanılarak ait olduğu ana kitaba veya kurumun kendi adına bağlanabilir.

 

 Düzen>Kitap Adına Göre Listele yazısı seçilirse pozların kitap adlarına göre listelendiği bir pencere oluşur.

 

 Düzen>Pozların Bilgilerini Yenile-Değiştir (Seçililerin)>Ait Olduğu Ana BF Kitabından işlemi buradaki bilgiye göre çalışır. Yani pozun hangi birim fiyat kitabına ait olduğu buradan kontrol edilerek ilgili kitaptan yenilenecek bilgileri alınır.

 

 

 Notlar:

 1- Ait Olduğu Ana BF Kitabından yenileme işlemi uygulandığında kitapta bulanamadığı veya bulunduğu halde fiyatı sıfır olduğu için işleme alınamayan pozlar her istenildiğinde kullanıcı tarafından listelenebilir. Bunun için sağda üstten aşağıya doğru yer alan clip0689 yazısına tıklanarak gelen seçeneklerden Ana BF Kitaplarında ... seçeneği işaretlenmelidir.

 2- Pozun birim fiyatını yenileme işlemi, getirilen kitapta birim fiyatı sıfır olan pozların mevcut değerlerini sıfırlamaz, olduğu gibi bırakır.

 

Geri Dön